sobota, 7 stycznia 2012

Wyzwanie Rapakivi # 1 i moje LO 12x12 # 1

Na to wyzwanie należy zrobic dowolną pracę z motywem ramki. Tak się złożyło, że zgodnie z moim noworocznym postanowieniem, po raz pierwszy zrobiłam LO w formacie 12×12 cali. Pierwsze wyzwanie Rapakivi i pierwsze moje takie LO :) Nie posiadam na razie niestety papierów Rapakivi więc scrapa zrobiłam na papierze Galerii Rae - W kratkę. Użyłam elementów od Tima Holtza, z wykrojników, sznurka, guzików i oczywiście zdjęcia /zamkniętego w wymaganą ramkę/ - wybrałam zdjęcie obrazu Salvadora Dali /uwielbiam!/- "La persistencia de la memoria" czyli "Trwałośc pamięci". Jako temat wybrałam sztukę, stąd też ten obraz i cytat - tutaj w całości, na scrapie jego początek :
„Sztuka musi przekraczać wąskie ramy i ciasne horyzonty, w jakich zamknęli ją artyści i krytycy, akademicy i kolekcjonerzy w Paryżu, musi otworzyć się na świat, zetknąć z innymi kulturami, dać się przewietrzyć innym wiatrom, wchłonąć inne krajobrazy, inne wartości, inne rasy, inne wierzenia, inne formy życia i moralności. Jedynie w ten sposób odzyska siłę, którą jej odebrała miękka, łatwa, pusta i skomercjalizowana egzystencja paryżan.”- Mario Vargas Llosa z książki "Raj tuż za rogiem". A oto sam scrap :


2 komentarze:

  1. Piękny scrap! Kocham takie "znaczkowe" ramki ;-) Fantastyczna interpretacja wyzwania. Bardzo dziękujemy, że zechciałaś wziąć w nim udział :-*

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo ciekawy skrap :)
    Dziękujemy za udział w wyzwaniu Rapakivi :)

    OdpowiedzUsuń