wtorek, 27 marca 2012

Inna Strona Miasta

Gdy tylko zobaczyłam temat tego wyzwania na blogu Kreatywnego Zakątka od razu wiedziałam, co zrobię. Album :) Ale nie taki zwykły album :) To jeden z moich pierwszych pomysłów od czasu, gdy zajęłam się scrapbookingiem - powstał wtedy zamysł, a teraz doczekał się realizacji :)
W wyzwaniu należy zainspirowac się poniższym zdjęciem : jego kolorystyką, kompozycją lub tematyką. Ja wybrałam to ostatnie - tematykę :)


Postanowiłam pokazac inna stronę mojego miasta rodzinnego, w którym mieszkam do teraz. Tym miastem jest Cieszyn. Chcę pokazac go jak się zmienił na przestrzeni setek lat. Poszperałam w internecie i...znalazłam to, czego szukałam :
   
                                                           http://www.starycieszyn.pl/

Na tej stronie znajdują się zdjęcia Cieszyna, jak wyglądał kiedyś i jak wygląda teraz. Co więcej, zdjęcie np. Ratusza sprzed stu kilku lat i zdjęcie Ratusza z zeszłego roku są robione dokładnie z tego samego miejsca, z tej samej perspektywy, z tego samego ujęcia! Zobaczcie sami , odwiedźcie tą stronę, niesamowite wrażenia gwarantowane szczególnie dla tych, którzy Cieszyn znają lub w nim mieszkają.

Wybrałam kilka zdjęc, zapytałam autora o zgodę na ich wykorzystanie i otrzymawszy takową zrobiłam album, który do tego jest eko - albumem, by jeszcze lepiej oddac jego klimat. PAST & PRESENT - PRZESZŁOŚC I TERAŹNIEJSZOŚC - to jego tytuł.
Bazą jest karton, z którego zrobione było pudło. Przycięłam go, okleiłam gazą, szarym papierem, dodałam sznurek i białą farbę akrylową na brzegi, tytuł albumu zrobiłam z wykałaczek i spinacza do papieru. Całośc związałam sznurkiem i spięłam spinaczem, dodałam zdjęcia, napisy zrobiłam ołówkiem i gotowe! :) A oto efekt :

6 komentarzy:

 1. piękny!!!wspaniały pomysł:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem pod wrażeniem! Uwielbiam zdjęcia starego Cieszyna i nawet moją tablicę korkową zdobi kilka pocztówek. Z sentymentem obejrzałam Twój album :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Rewelacyjny pomysł, wykonanie także. Świetna interpretacja.
  Dziękuję za udział w zabawie i pozdrawiam serdecznie,
  Julia - Zakątkowy Zespół Projektowy

  OdpowiedzUsuń
 4. Siostro to łapie za serducho :) ♥

  OdpowiedzUsuń
 5. Ależ zdjęć :)
  Bardzo podoba mi się Twoja interpretacja tematu.

  Pozdrawiam
  Kaśka
  Zakątkowy Zespół Projektowy

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajna interpretacja tematu wyzwania :)
  Dziękuję za udział w wyzwaniu.
  Pozdrawiam
  Rydia
  Zakątkowy Zespół Projektowy

  OdpowiedzUsuń