poniedziałek, 5 marca 2012

Przyjaciele

Na Craft Artwork tworzymy ATC, którego tematem są "Przyjaciele"

Guru pisze :

"Uczucie, które daje nam przyjaźń to dar, siła i bogactwo emocji. Kiedy posiadamy przyjaciela, bratnią dusze, mamy wrażenie, że wszystko jest możliwe. To osoba, która nas wspiera, popycha do działania, daje moc potrzebną do zmierzenia się z przeciwieństwami losu, bez ogródek mówi nam co myśli i karci nas kiedy trzeba. Przyjaciel to osoba, która przede wszystkim akceptuje nas w pełni z naszymi wadami i mimo wszystko jest przy nas."

Postanowiłam pokazac troszkę inną stronę przyjaźni...fałszywą przyjaźń, która przez to traci prawo do nazywania się przyjaźnią. Całośc zamknęłam w jednym cytacie, który stanowi ATC. Cytat bardzo wymowny, zobaczcie sami :
Myślę, że większośc pamięta kto i kiedy wypowiedział te słowa. Przypisywane są one Juliuszowi Cezarowi, to ostatnie słowa, które ponoc wypowiedział. Zwolennicy Senatu przygotowali spisek, którego ofiarą padł właśnie Juliusz Cezar. Został zamordowany w Idy Marcowe 44 r. p.n.e. Do grupy przeciwników Cezara należał również Marek Brutus, który uchodził za jego przyjaciela. Tymi słowami Cezar zwrócił się do Brutusa. Na moim ATC są one w łacinie, a w tłumaczeniu na język polski brzmią : "I Ty, Brutusie, przeciw mnie ?"
Jak widac, nawet przyjaciel może zdradzic przyjaciela, osoba, której nigdy byśmy o to nie podejrzewali może okazac się niegodna miana przyjaciela. Cóż, życie...

ATC z papieru Alla Prima i ILS :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz